W Rybniku znakują rowery syntetycznym DNA

rower
Fot. freepik.com

Funkcjonariusze Straży Miejskiej znakują rowery, części rowerów oraz elektryczne urządzenia jezdne. Znakowanie syntetycznym DNA jest bezpłatne.

Po pandemicznej przerwie Straż Miejska w Rybniku rozpoczyna znakowanie rowerów zupełnie nową metodą. To znana już w niektórych miastach regionu, a także w Czechach, tzw. metoda syntetycznego DNA. Akcja będzie się odbywała w każdy czwartek.

- reklama -

– Znakowanie syntetycznym DNA jest unikalne ze względu na brak występowania tego typu technologii w sferze zabezpieczeń jednośladów w Europie. Metoda znakowania dzięki swej wyjątkowości jest niemożliwa do sfałszowania, a znak szczególny jest charakterystyczny dla danej serii tak samo jak odcisk palca człowieka czy jego DNA – wyjaśnia Dawid Błatoń, rzecznik prasowy rybnickiej Straży Miejskiej.

Znakowanie roweru polega na niesieniu w ustalonych miejscach syntetycznego DNA, oznaczenie ramy lub urządzenia elektrycznego naklejką ostrzegawczą, a następnie wpisaniu danych właściciela oraz jednośladu do systemu/rejestru. Dzięki temu tak oznakowane, odnalezione rowery i sprzęty można łatwiej dopasować do prawowitego właściciela i zwrócić mu jego własność.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj