Tysiące nowych drzew, krzewów i bylin w Gliwicach

gliwice zielen
Fot. UM Gliwice

Szczególnego charakteru nadają gliwickim skwerom feniksy kanaryjskie, które od lat w okresie letnim opuszczają wnętrza Palmiarni Miejskiej, by cieszyć oko gliwiczan i gości.

Od początku roku w Gliwicach nasadzono kilka tysięcy drzew, krzewów i bylin. Tworzone są też zielone ekrany, trwa akcja odbrukowywania ulic i wprowadzania zieleni w miejscach, w których do tej pory jej nie było. Nowe rośliny nie tylko zdobią, ale też przyczyniają się do większej absorpcji wody opadowej, spowalniając zmiany klimatu, dają też cień i wpływają na obniżenie temperatury w mieście.

- reklama -

Tylko w ostatnich dwóch miesiącach pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych posadzili setki nowych roślin w wielu miejscach Gliwic. Gdzie tylko jest to możliwe ZDM prowadzi akcję odbrukowywania – ostatnio takie działania przeprowadzono na ul. Studziennej. Miejsce kostki zajęło tam dziesięć klonów zwyczajnych. Kolejnych pięć nasadzonych zostanie jesienią.

Pięknieje też Rynek – odwiedzających serce miasta już wkrótce cieszyć będą platany oraz hortensje, róże i cisy, a także byliny, m.in. jeżówka, lawenda, rozplenica japońska, żurawka i powojnik.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here