Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości. Rybnik na Światowym Forum Miejskim

rybnik wuf
Fot. UM Rybnik

Rybnik, podobnie jak Warszawa i Kraków, zaprezentował katalog działań prowadzonych przez miasto na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego – kubek kaucyjny i pomiary marnowania żywności.

Rybnik mocno zaznaczył swoją obecność podczas 11. edycji World Urban Forum – Światowego Forum Miejskiego w Katowicach. Podczas tegorocznej sesji WUF ogłoszono i symbolicznie podpisano dokumentu „Plan działań dla miast. Modelowa lokalność”, którego celem jest zmobilizowanie miast do odważnych działań na rzecz zrównoważonej transformacji i wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju na poziomie lokalnym.

- reklama -

W ramach wydarzenia Rybnik, podobnie jak Warszawa i Kraków, zaprezentował katalog działań prowadzonych przez miasto na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego, czyli rybnickie pomysły na odpowiedzialną konsumpcję – kubek kaucyjny i pomiary marnowania żywności.

W pawilonie polskim Światowego Forum Miejskiego zaprezentowano też osiągnięcia Rybnika w zakresie rewitalizacji w ramach programu „Modelowa rewitalizacja miast”. WUF 11 był również okazją do przedstawienia wyników wdrożeń aplikacji będących efektem grudniowego „Klimatonu dla Miast”, gdzie Miasto Rybnik było jednym z czterech finalistów.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj