Przystanek kolejowy Racibórz Ostróg nie powstanie. Zmiany w Programie Przystankowym

pociag kolej koleje slaskie
Racibórz-Ostróg. Fot. arch. red.

Z listy rezerwowej usunięto 20 pozycji. Znalazła się wśród nich budowa przystanku Racibórz Ostróg, a także modernizacje w Rudyszwałdzie i Roszkowie.

Rząd przyjął zmiany w „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. W uchwale z 19 maja uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce – na liście podstawowej znalazły się 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. Na podstawowej znalazła się m.in. budowa przystanku Wodzisław Śląski Centrum i modernizacja przystanku w Kuźni Raciborskiej, natomiast na liście rezerwowej – budowa przystanków Racibórz Ostróg i Racibórz Południowy, a także Rudyszwałd, Roszków Raciborski, Nędza, Olza i Radlin Obszary do modernizacji.

- reklama -

Z uwagi na kolizję z inwestycją liniową odpadła modernizacja w Kuźni Raciborskiej. Z listy rezerwowej, która obejmowała inwestycje do realizacji w przypadku wystąpienia wolnych środków finansowych, usunięto 20 pozycji. Znalazła się wśród nich budowa przystanku Racibórz Ostróg, a także modernizacje w Rudyszwałdzie i Roszkowie.

przycisk-plusy

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem co za kretyn dobiera te przystanki do remontu, ale dano Knurów Szpital gdzie jedzie jedna para pociagu Kubalonka weekendowego, z to pominieto Racibórz ostróg (25 par pociagów dziennie) Racibórz Południe (12 par pociagów dziennie) Wodzisław Turzyczka 9 par pociagów dziennie.
    Do tego przystani Roszków, Rudyszwałd, Olza, Nędza są już dawno wyremontowane wiec po co to wisi w tej liście.
    https://www.gov.pl/web/infrastruktura/rzadowy-program-budowy-lub-modernizacji-przystankow-kolejowych-na-lata-2021—2025

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj