Ul. Bema w Raciborzu już po przebudowie [ZDJĘCIA]

Ul. Bema w Raciborzu już po przebudowie

Pas zieleni oddzielający ścieżkę rowerową od jezdni został zachowany wraz z istniejącymi drzewami, które zostały uzupełnione dodatkowymi nasadzeniami.

Zakończyła się modernizacja ul. Bema w Raciborzu. Pochłonęła 3,6 mln zł. Zniknęły uciążliwa dla kierowców kostka brukowa i problem z niewystarczającą liczbą miejsc postojowych w okolicach Przedszkola nr 12. Ulica ma teraz asfaltową jezdnię, pas postojowy, chodniki i asfaltową ścieżkę rowerową. Pas zieleni oddzielający ścieżkę rowerową od jezdni został zachowany wraz z istniejącymi drzewami, które zostały uzupełnione dodatkowymi nasadzeniami. Inwestycja objęła też przebudowę kanalizacji deszczowej.

- reklama -

Od strony Parku im. Miasta Roth, na odcinku od ul. Józefa Von Eichendorffa do ul. Staszica, ułożony został chodnik o nawierzchni z kostki granitowej i płyt granitowych. Wzdłuż chodnika wybudowano ścieżkę rowerową, która łączy się ze ścieżką wzdłuż ul. Eichendorfa. Na odcinku od ul. Jeziorowej do ul. Staszica powstał chodnik o nawierzchni z kostki betonowej.

Dodatkowo na odcinku od ul. Jeziorowej do ul. Józefa Rostka wyznaczono pas postojowy, który przeznaczony jest m.in. dla korzystających z Parku Roth. Jest to jedno z ulubionych miejsc raciborzan. Zgromadzono w nim wiele gatunków i odmian drzew oraz krzewów, w tym cztery pomniki przyrody: cypryśnik błotny, grab pospolity, jesion wyniosły i bluszcz pospolity. Wiele z nich to kilkudziesięcioletnie drzewa o rozrośniętych koronach dające schronienie ptactwu, a mieszkańcom szukającym spokoju, ciszy i obcowania z przyrodą zbawienny w upalne dni cień, obniżoną w stosunku do okolicznych terenów temperaturę oraz inne pożytki płynące z przebywania w otoczeniu drzew. Atrakcją dla najmłodszych jest plac zabaw, a szukającym doznań artystycznych wrażeń dostarczają odbywające się w muszli koncertowej koncerty.

fot. Ireneusz Burek
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here