Czyste Powietrze: Śląscy samorządowcy apelują o zmiany

dym smog komin
Fot. freepik.com

Tylko niewielki odsetek mieszkańców kwalifikuje się do uzyskania dofinansowania. Zainteresowanie składaniem wniosków jest też coraz mniejsze, ponieważ wiele osób obawia się wzrostu kosztów ogrzewania.

Program „Czyste Powietrze” przeznaczony jest dla właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, a środki pozyskane z programu można przeznaczyć na wymianę źródeł ciepła oraz prace termomodernizacyjne. Śląski Związek Gmin i Powiatów zwraca uwagę na konieczność wprowadzenia zmian umożliwiających większej liczbie mieszkańców pozyskanie środków na wymianę źródeł ciepła.

- reklama -

Zdaniem samorządowców jest to konieczne, ponieważ tylko niewielki odsetek kwalifikuje się do uzyskania dofinansowania. – W związku z pogarszającą się sytuacją na rynku surowców energetycznych oraz inflacją motywacja do wymiany źródeł ciepła na mniej emisyjne spada, a sfinansowanie tego przedsięwzięcia stanowi coraz poważniejsze wyzwanie dla wielu gospodarstw domowych ogrzewanych kotłami na paliwa stałe – tłumaczą samorządowcy.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj