Zbiórka środków dla poszkodowanych w bombardowaniach w Winnicy

Każda wpłacona złotówka na konto z tytułem wpłaty „Dla zespołu Barvinok” zostanie przekazana na zakup protez i rehabilitację dzieci oraz ich rodziców, którzy ucierpieli w bombardowaniach dokonanych przez rosyjskie wojska.

W ubiegły czwartek rosyjskie rakiety Kalibr uderzyły w centrum Winnicy w Ukrainie. Lokalne władze informowały, że zniszczonych zostało 55 budynków, w tym Jubilejny, gdzie znajdowały się także pomieszczenia biurowe i punktami usługowe, oraz Dom Oficerów – obiekt kultury z salą koncertową. W wyniku ataku zginęły 23 osoby, w tym troje dzieci w wieku czterech, siedmiu i ośmiu lat. Później w szpitalu zmarły dwie kobiety.

- reklama -

W Winnicy swoją siedzibę ma Barwinok, najlepszy młodzieżowy folklorystyczny zespół w Ukrainie, zaprzyjaźniony ze Stowarzyszeniem Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Raciborzanie kilkukrotnie mogli podziwiać młodych tancerzy, ostatni raz 13 czerwca podczas Dni Raciborza. Zobacz więcej: Barwinok z Ukrainy wystąpił w RCK [ZDJĘCIA]

Trwa zbiórka środków dla poszkodowanych. Każda wpłacona złotówka na konto z tytułem wpłaty „Dla zespołu Barvinok” zostanie przekazana na zakup protez i rehabilitację dzieci oraz ich rodziców, którzy ucierpieli w bombardowaniach dokonanych przez rosyjskie wojska. Wpłat należy dokonywać na konto ING: 17 1050 1214 1000 0022 8931 4359.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj