Mieszkańcy Raciborza mogą zgłaszać swoje pomysły na rewitalizację miasta

Racibórz

Gminny Program Rewitalizacji dla Miasta Racibórz ma być opracowywany przy jak najszerszym udziale mieszkańców, przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Trwają prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji dla Miasta Racibórz do roku 2030. Odbyły się już spotkania warsztatowe. Ich celem było zachęcenie mieszkańców do wypracowania pomysłów na wiązki projektów, które należałoby podjąć w obszarze rewitalizacji miasta Racibórz. Jak podkreśla magistrat, w trakcie spotkań wybrzmiało wiele ciekawych pomysłów i planów.

- reklama -

– Teraz jest czas na działanie! Zachęcamy do zgłaszania istotnych z punktu widzenia prezentowanych przez państwa lokalnych wspólnot i środowisk pomysłów na Kartach Projektów Rewitalizacyjnych. Macie na to czas tylko do 5 września! – zachęca Urząd Miasta Racibórz, który oferuje pomoc w spisaniu pomysłu czy przygotowaniu karty projektu. W tym celu należy odwiedzić Wydział Rozwoju Urzędu Miasta (III piętro), tel.: 32 755 06 33, e-mail: [email protected]

Dodatkowo w każdą środę o godz. 16:00 prowadzone będą konsultacje online, w trakcie których będzie możliwość porozmawiania z ekspertami oraz wspólnego wypracowania projektu rewitalizacyjnego.Link do spotkania na platformie Zoom:
https://us06web.zoom.us/j/84686670875?pwd=V3hOb3F1bmJ2WUFiRTlTZytZL3lHQT09.
Identyfikator spotkania: 846 8667 0875, kod dostępu: 571424.

– Chcemy, aby Gminny Program Rewitalizacji dla Miasta Racibórz do roku 2030 był opracowywany przy jak najszerszym udziale mieszkańców, przedsiębiorców, właścicieli nieruchomości, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób reprezentujących instytucje kultury, edukacji i sportu. Jesteśmy przekonani, że stworzony wspólnymi siłami pakiet projektów rewitalizacji i ich wdrażanie w nadchodzących latach przyczyni się do rozwoju Raciborza. Nie bez znaczenia jest fakt, że wpisanie zadania do Gminnego Programu Rewitalizacji umożliwi projektodawcom ubieganie się w przyszłości o środki zewnętrzne. Jest o co zabiegać! ZrewitalizujMy wspólnie Racibórz – zaprasza UM.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj