Przedszkole nr 11 na Ostrogu z nowym ekozakątkiem [ZDJĘCIA]

przedszkole nr 11 raciborz
Ekozakątek powstał w Przedszkolu nr 11 w Raciborzu

Nowością, z której z całą pewnością ucieszą się i będą korzystać przedszkolaki, jest nowa altana ogrodowa przeznaczona do realizacji zajęć dydaktycznych i wypoczynku.

Nieco ponad 200 tys. zł wynoszą koszty prac przeprowadzanych w okresie wakacyjnym w raciborskim Przedszkolu nr 11 przy ul. Jana. W placówce trwa przebudowa sanitariatów. To najbardziej kosztochłonne, bo warte 152 tys. zł zadanie z realizowanego aktualnie zakresu. Termin zakończenia prac to 24 sierpnia. Naprawy wymagały ponadto: schody wejściowe – położono nowe płytki, oraz rynny. Prace te zostały już zakończone.

- reklama -

Nowością, z której z całą pewnością ucieszą się i będą korzystać przedszkolaki, jest nowa altana ogrodowa przeznaczona do realizacji zajęć dydaktycznych i wypoczynku. Zadanie to zostało zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej. Miasto zakupiło i zamontowało altanę, a wnioskodawcy w ramach wkładu własnego przygotowali teren pod inwestycję, usuwając starą kostkę brukową i korę z placu zabaw oraz przygotowali teren pod wysianie trawy. Wszystkie prace przygotowawcze zostały przeprowadzone bezpłatnie we współpracy z ZPiSDN w Raciborzu, MOW w Kuźni Raciborskiej oraz rodzicami. Koszt zagospodarowania terenów zielonych wraz z materiałami (ziemia, nasiona trawy oraz nawóz) wyniósł blisko 5 tys zł, a zakupu i montażu altany niemal 10 tys. zł. W planach rodzice mają jeszcze odświeżenie jednej z sal dydaktycznych i przeprowadzenie wspólnej akcji nasadzeń kwiatów i krzewów połączonej z zajęciami edukacyjnymi dla dzieci.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj