Oszuści podszywają się pod pracowników OPS-u w Raciborzu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciborzu Fot. arch. portalu

Żaden z pracowników jednostki nie jest upoważniony do prowadzenia postępowań odszkodowawczych, które związane są z przyjmowaniem gotówki od stron.

Do Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu i na policję zgłaszano w ostatnim czasie próby wyłudzenia środków finansowych przez osoby będące oszustami i podające się za pracowników pomocy społecznej lub opieki społecznej. Miasto Racibórz zapewnia, że żaden z pracowników jednostki nie jest upoważniony do prowadzenia postępowań odszkodowawczych, które związane są z przyjmowaniem gotówki od stron. Sposób regulacji należności za poszczególne formy pomocy określony jest w decyzji administracyjnej, tym samym pracownicy ośrodka nie posiadają upoważnień do odbierania od klientów gotówki.

- reklama -

Każdy pracownik socjalny świadczący prace w środowisku lub w trakcie przeprowadzania wywiadu środowiskowego zobowiązany jest do okazania legitymacji służbowej (wzór poniżej). Ponadto wejście w środowisko zawsze odbywa się za zgodą klientów.

Klienci OPS-u oraz osoby korzystające z usług materialnych i niematerialnych proszone są o zachowanie daleko idącej ostrożności, a w sytuacjach wątpliwych należy kontaktować się z pracownikiem socjalnym, Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub Komendą Powiatową Policji. W przypadku zdarzeń tego typu prosi się o przekazanie informacji o miejscu i czasie zdarzenia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj