Baśniowe Lato z Biblioteką w podróży do Wiosek Świata [ZDJĘCIA]

Baśniowe Lato z Biblioteką w podróży do Wiosek Świata

Fascynujące indyjskie zwierzęta i domy z różnych części świata – uczestnicy Lata z Biblioteką poznali kulturę kolejnych krajów.

Istnie afrykańskie temperatury powitały uczestników Baśniowego Lata z Biblioteką w parku edukacji globalnej Wioski Świata w Krakowie. 18 sierpnia udali się tam z wycieczką, by zajrzeć do sześciu przykładowych domów z różnych części świata i wziąć udział w warsztatach. Równie gorąco było podczas wtorkowych zajęć w bibliotece, które zabrały dzieci w podróż do Indii.

- reklama -

Gdzie leżą Indie? Czy tam mieszkają Indianie? Co fascynuje węże? Jaki ubiór zakładają panie, a co na głowach noszą panowie? Jakie zwierzęta mogą swobodnie chodzić po ulicy? Czy Tadż Mahal to świątynia? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy wtorkowych zajęć Lata z Biblioteką, w czasie których mogli stworzyć wielobarwną tajemniczą dżunglę przy pomocy zdrapywanek, utworzyć korowód kolorowych indyjskich słoni oraz sprawdzić swoją zręczność w zabawach na świeżym powietrzu.

Peruwiańska kamienna chatka, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolska jurta i papuaski dom na palach – w parku edukacji globalnej Wioski Świata w Krakowie uczestnicy Lata z Biblioteką zajrzeli do każdego z tych domostw. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata oraz opowieści przewodnika można zbliżyć się do tamtejszych kultur i tradycji. W drugiej części zwiedzania dzieci wzięły udział w warsztatach „Dzień z życia w Afryce”. Podczas warsztatów odwiedziły ghańską wioskę, w której poznały codzienne obowiązki swoich rówieśników z Ghany, ale i dowiedziały się, jakimi zabawkami się bawią, skąd się bierze czekolada i jak wyglądają lekcje pod baobabem.

Dokąd wybierze się Baśniowe Lato z Biblioteka w przyszłym tygodniu? We wtorek 23 sierpnia „Wędrówki przez Bliski Wschód”. Jedwabna nić baśni poprowadzi 25 sierpnia do Włoch.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj