Wnioski o przyznanie dodatku węglowego można składać w UM Racibórz

wegiel
Fot. unsplash.com

Wnioski o dopłaty trzeba złożyć w gminie do 30 listopada. Co istotne, nikt później nie będzie weryfikował tego, na co dopłata zostanie przeznaczona.

Zgodnie z ustawą z 16 sierpnia 2022 r. gospodarstwa domowe wykorzystujące do ogrzewania budynku węgiel mogą ubiegać się o przyznanie jednorazowego dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł. Przysługuje on tym gospodarstwom, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, o ile przynajmniej 85% paliwa stanowi węgiel kamienny. Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku węglowego jest wpisanie lub zgłoszenie głównego źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

- reklama -

Wnioski o dopłaty trzeba złożyć do 30 listopada. Co istotne, nikt później nie będzie weryfikował tego, na co dopłata zostanie przeznaczona.

Wypełniony wniosek o przyznanie dodatku można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Racibórz lub elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP.

W przypadku mieszkańców Wodzisławia Śląskiego wnioski przyjmowane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Daszyńskiego 3. Rybniczanie będą mogli składać wnioski od 22 sierpnia w Dziale Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku przy ul. Raciborskiej 20 lub przy ul. Rudzkiej 13C (Kampus) w pok. C1 i C2. W Żorach wybrano Dział Świadczeń Rodzinnych MOPS Żory przy ul. Wodzisławskiej 1, natomiast w Jastrzębiu-Zdroju – Wydział Spraw Rodzinnych i Alimentacyjnych przy ul. Zielonej 20A.

Do pobrania:
Wzór wniosku o dodatek węglowy (PDF)
Wzór wniosku o dodatek węglowy (DOC)
Instrukcja wypełnienia wniosku o dodatek węglowy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj