Zara pięć razy na podium mistrzostw świata w Pradze [ZDJĘCIA]

mazoretki zara
Zara pięć razy na podium mistrzostw świata w Pradze

Wicemistrzami świata zostały Zara III w kategorii miniformacja z pomponami kadetek i Malwina Szczerbińska w kategorii solo z flagą juniorek.

W dniach 25-27 sierpnia w hali sportowej Královka w Pradze odbyły się Mistrzostwa Świata Mażoretek – World Championship Majorettes Sport 2022. Organizatorem była Międzynarodowa Federacja Sportu Mażoretkowego IFMS. Dzięki medalowym pozycjom na mistrzostwach Polski mażoretki Zara otrzymały od Związku Sportowego Mażoretek nominację do reprezentowania kraju na tej prestiżowej imprezie. W trakcie trzydniowych zmagań udało im się stanąć na podium aż pięć razy.

- reklama -

Reprezentujące Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło z Raciborza i Stowarzyszenie Bajtel z gminy Nędza mażoretki Zara mogą poszczycić się następującymi tytułami:
* Wicemistrz Świata 2022 – Zara III w kategorii miniformacja z pomponami kadetek
* Wicemistrz Świata 2022 – Malwina Szczerbińska w kategorii solo z flagą juniorek
* II Wicemistrz Świata 2022 – Zara I w kategorii formacje z pałką seniorek
* II Wicemistrz Świata 2022 – Zara I w kategorii formacje mix seniorek
* II Wicemistrz Świata 2022 – Zara I w kategorii miniformacje z flagą seniorek
* IV miejsce – Zara I w kategorii formacje z pomponami seniorek
* VI miejsce – Hanna Kąś w kategorii solo z pomponami juniorek
* VI miejsce – Zara II w kategorii miniformacja z pomponami juniorek.

Autorami powyższych choreografii są: Paulina Ostrowska, Artur Stroka, Nadia Czemeryńska, Katarzyna Breuer, Wiktoria Szyra, Marta Kołodziej i Aldona Krupa-Gawron. Ogromny sukces młodych tancerek jest też zasługą trenerek akrobatyki – Joanny Stępień i Joanny Sokołowskiej, które na co dzień szkolą dziewczyny w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu. Racibórz i Powiat Raciborski wsparły finansowo Stowarzyszenie i partycypowały w kosztach udziału w mistrzostwach.

Prócz konkursowych startów zawodniczki znalazły też czas na zwiedzanie pięknej Pragi i posmakowanie tradycyjnej czeskiej kuchni.

Od września do zespołu Raciborzanie mogą dołączyć chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Próby odbywają się raz w tygodniu we wtorki w sali gimnastycznej na ul. Opawskiej 81. Chętni mogą się zgłosić pod numer telefonu 608 111 067. Zapisy do najmłodszej grupy show dance Efekt V dzieci w wieku 3-6 lat w piątek 9 września o godz. 17:00 w sali gimnastycznej na ul. Opawskiej 81 (w podwórku byłej SP 11) lub pod tel. 608 111 067. Próby odbywają się raz w tygodniu w piątki w godz. 17:00-18:00.

fot. SKZR Źrodło
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj