Stowarzyszenie Spektrum na wizycie studyjnej w Żorach [ZDJĘCIA]

spektrum raciborz zory
Stowarzyszenie Spektrum na wizycie studyjnej w Żorach

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia siedziby głównej żorskiego ZAZ-u, a także wiodących pod względem zatrudnienia składowych – baru mlecznego Krówka i restauracji Oberyba.

Jednym z tegorocznych zadań, jakie wyznaczyło sobie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum z Raciborza, jest przybliżenie lokalnej społeczności, a także władzom samorządowym, aktualnej sytuacji dorosłych osób z niepełnosprawnością dotyczącej głównie pracy oraz mieszkalnictwa. Kolejnym etapem była wizyta studyjna w Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Produkcyjno-Usługowy Wspólna Pasja w Żorach.

- reklama -

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia siedziby głównej ZAZ-u, a także wiodących pod względem zatrudnienia składowych żorskiego ZAZ-u, tj. baru mlecznego Krówka i restauracji Oberyba. – Pani dyrektor Anita Wawoczny zapoznała nas z historią powstania zakładu, kolejnymi etapami jego rozwoju oraz opowiedziała o zasadach prowadzenia tego typu „firmy”. Zakład jest bogato wyposażony od strony prowadzonych działalności, a także bardzo dba o aspekt prowadzonej dla swoich pracowników rehabilitacji. Zastępca dyrektora pan Alan Klinger zapoznał nas z historią Żor, a w szczególności z okolicami Rynku, w którego architekturę wpisują się zarówno Krówka, jak i Oberyba. Wprowadził nas również w tematy, które wiążą się z prowadzeniem tych lokali, a przedstawione liczby zrobiły na uczestnikach wyjazdu spore wrażenie. W wizycie, razem z członkami naszego stowarzyszenia, wzięli udział radni miejscy, przedstawiciele starostwa, OPS-u, a także Stowarzyszenia Dom – relacjonuje Stowarzyszenie Spektrum.

fot. Spektrum
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj