Zbigniew Masternak gościł w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Zbigniew Masternak gościł w raciborskiej bibliotece

Zbigniew Masternak zapowiedział swoją nową książkę – będzie opowieść o Borussii Dortmund z perspektywy Polaków, którzy tworzyli jego renomę.

23 września raciborska biblioteka gościła Zbigniewa Masternaka – pisarza, reportażystę, scenarzystę filmowego, wielkiego pasjonata piłki nożnej. Podczas spotkania futbolowe zamiłowania autora przenikały się z opisem jego literackiej drogi.

- reklama -

Zbigniew Masternak opowiadał m.in. o swoich marzeniach, aby zostać zawodowym piłkarzem i genezie utworzenia Reprezentacji Polskich Pisarzy. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści o tym, jak okrężną drogę przebył chłopak ze świętokrzyskiego Piórkowa, by zostać pisarzem, którego twórczością zainteresowali się tak uznani polscy reżyserzy jak Andrzej Barański czy Krzysztof Zanussi. Zaprezentowane zostały fragmenty filmu „Księstwo”, który powstał na kanwie książki Masternaka.

Wśród poruszanych tematów pojawiły się również kulisy powstania dwóch książek napisanych wspólnie z Mirosławem Dąbrowskim, których bohaterem jest były gangster Misiek z Nadarzyna. Tytuły „Jednoosobowa mafia. Misiek z Nadarzyna” oraz „N jak Niebezpieczny. Misiek z Nadarzyna” zostały wydane w Wydawnictwie Angry Bear i rozeszły się, jak mówi autor, w stutysięcznym nakładzie.

Zbigniew Masternak zapowiedział również książkę, nad którą obecnie pracuje, zdradzając przy tym, iż jest to opowieść o niemieckim klubie Borussia Dortmund z perspektywy Polaków, którzy tworzyli jego renomę.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj