Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Woźniakiem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

zbigniew wozniak
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Woźniakiem w raciborskiej bibliotece

Zbigniew Woźniak przeczytał swoje ulubione aforyzmy i limeryki ze swoich ostatnich książek: „Instant, czyli błyskawicznie… o życiu” oraz z „Myśli uczesanych i rozczochranych”.

26 października raciborska biblioteka zaprosiła na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Woźniakiem – aforystą, satyrykiem, poetą i prozaikiem, który od ponad trzydziestu lat związany jest z Raciborzem. Wydarzenie zatytułowane „odkrywanie osobowości i twórczości Zbigniewa Woźniaka” poprowadziła Teresa Okaj.

- reklama -

Autor opowiedział o swojej twórczości i trochę o sobie samym, choć ciężko było z niego wyciągnąć te informacje. Prowadząca jednak nie dawała za wygraną, dzięki czemu obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się wiele na temat Zbigniewa Woźniaka i jego zainteresowań poza poezją. Opowiadał on także o swoich inspiracjach, o momentach, kiedy ma wenę ale o takich, kiedy towarzyszy mu twórczy zastój, i jak sam mówi – za każdym razem musi go po prostu przeczekać.

Zbigniew Woźniak także przeczytał swoje ulubione aforyzmy i limeryki ze swoich ostatnich książek: „Instant, czyli błyskawicznie… o życiu” oraz z „Myśli uczesanych i rozczochranych”.
Artyście na spotkaniu towarzyszyła najbliższa rodzina i przyjaciele. Po spotkaniu był czas na rozmowy i podpisywanie książek.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj