Wozownia przy ruinach zamku w Tworkowie oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

Wozownia przy ruinach zamku w Tworkowie oficjalnie otwarta

Podczas uroczystości koncert zagrała Śląska Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej pod przewodnictwem dyrektora filharmonii Adama Wesołowskiego.

27 października odbyło się oficjalne otwarcie wozowni na terenie ruin zamku w Tworkowie, która dzięki przeprowadzonej inwestycji otrzymała nową funkcję – całorocznej sali na cele kulturalno-widowiskowe i społeczne.

- reklama -

Na wstępie wójt Grzegorz Utracki zaprosił wszystkich uczestników wydarzenia do obejrzenia krótkiego filmu z prac zabezpieczających, konserwatorskich i rekonstrukcyjnych przeprowadzonych w latach 2018-2020 na ruinach zamku. Po prezentacji przywitał zaproszonych gości i w swoim przemówieniu przedstawił historię zamku oraz opisał przebieg wszystkich inwestycji, prac i starań gminy w utrzymanie, zabezpieczenie i udostępnienie ruin dla zwiedzających.

Następnie w krótkim przemówieniu wystąpił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, który pochwalił działalność władzy na rubieżach województwa śląskiego. Marszałek wspominał, jak podczas wrześniowej wizyty w gminie Krzyżanowice miał już okazję zobaczyć wozownię po zakończonej inwestycji i był nią tak zachwycony, że musiał zaproponować wójtowi jakiś wspólnie zorganizowany koncert. Dodał również, że nowa perspektywa unijna dla województwa śląskiego jest już na ukończeniu i ma nadzieję, że część środków zostanie spożytkowana w regionie, m.in. do rewitalizacji dworca kolejowego w Chałupkach.

Po przemowach uroczyście i symbolicznie przecięto wstęgę, oficjalnie otwierając pomieszczenia dawnej wozowni do użytku. Inauguracyjny koncert zagrała, dzięki uprzejmości marszałka, Śląska Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej pod przewodnictwem dyrektora filharmonii Adama Wesołowskiego. Sala rozbrzmiała najlepszymi utworami ze ścieżek dźwiękowych filmów i seriali. Następnie zespół smyczkowy zagrał „Sinfonia Industrialna” skomponowaną przez Adama Wesołowskiego. Były to utwory, w których kompozytor bawi się z dźwiękami industrialnymi przeplatanymi muzyką klasyczną.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj