Można już składać wnioski o preferencyjny zakup węgla w Raciborzu

wegiel
Fot. freepik.com

Uruchomienie sprzedaży węgla na zasadach preferencyjnych we współpracy ze wskazanymi składami uzależnione będzie od otrzymania węgla od wyznaczonych spółek.

W Urzędzie Miasta Racibórz można już składać wnioski o preferencyjny zakup węgla. Formularz wniosku dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UM Racibórz oraz w BOI UM Racibórz. Wniosek powinna złożyć osoba fizyczna, która otrzymała dodatek węglowy i spełnia następujące warunki:
– zamieszkuje w gospodarstwie domowym na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla,
– gospodarstwo domowe jest prowadzone na terenie gminy Racibórz,
– ubiegała się o przyznanie dodatku węglowego.

- reklama -

Złożenie wniosku może nastąpić w jednej z dwóch wymienionych form:
– w BOI Urzędu Miasta Racibórz w godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek: 7:30–15:30, środa: 7:30–17:30, piątek: 7:30–13:30;
– drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP: Urząd Gminy Racibórz /xp47en3j9b/skrytka; wniosek o zakup złożony w wersji elektronicznej musi posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis zaufany albo podpis osobisty.

Kontakt: e-mail: [email protected].

Uruchomienie sprzedaży węgla na zasadach preferencyjnych przez Gminę Racibórz we współpracy ze wskazanymi składami węgla uzależnione będzie od otrzymania węgla od wyznaczonych spółek.

Wniosek należy wypełnić i złożyć, aby ubiegać się o kupno węgla po preferencyjnej stawce do 2000 zł brutto/tona. Do ceny węgla należy doliczyć koszt transportu ze składu do miejsca wskazanego przez nabywcę. Kosztu tego mieszkaniec nie poniesie, jeśli zdecyduje się na samodzielny odbiór węgla ze składu. Takie osoby muszą wtedy zapewnić sobie środek transportu, na który zmieści się całe zamówienie – nie będzie możliwy odbiór węgla w częściach. Osoby, które będą chciały otrzymać węgiel workowany, będą musiały wnieść dodatkową opłatę, która określona zostanie przez skład węglowy.

Do pobrania: Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj