Lackowa i Radziejowa zdobyte z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Lackowa i Radziejowa zdobyte z PTTK Racibórz

Zarówno Lackowa, jak i Radziejowa należą do Korony Gór Polski.

W dniach 11-12 listopada odbyła się kolejna wyprawa górska zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Celem było zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Niskiego – Lackowej (997 m n.p.m.) i najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego – Radziejowej (1262 m n.p.m.).

- reklama -

Uczestnicy wyjechali wcześnie rano z Raciborza do miejscowości Izby. Stamtąd weszli na szczyt Lackowej, a po pamiątkowych zdjęciach wrócili do autokaru. W Krynicy-Zdroju miał miejsce zakwaterowanie i czas wolny na posiłek i odpoczynek. Kolejnego dnia przejazd pod hotel Ski w Piwnicznej-Zdroju, stamtąd miłośnicy gór przeszli czerwonym, a następnie niebieskim i dalej czerwonym szlakiem na szczyt Radziejowej. Po odpoczynku i pamiątkowym zdjęciu wrócili do domów.

W wyprawie wzięło udział 30 osób. Najmłodszy uczestnik reprezentował rocznik 2014, a najstarszy – 1961. – Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejne wyprawy z PTTK Oddział Racibórz, a będzie to: 26 listopada Ślęża i 17-18 grudnia kulig w Wiśle – zachęca prezes PTTK Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj