Ekodoradczyni odwiedziła Przedszkole nr 15 w Raciborzu

Ekodoradczyni odwiedziła Przedszkole nr 15 w Raciborzu

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego jesienią i zimą trudno o czyste powietrze oraz jakie działania są ważne, aby zapobiegać jego zanieczyszczeniu.

14 listopada, w Dniu Czystego Powietrza, raciborska ekodoradczyni odwiedziła dzieci w Przedszkolu nr 15 im. Jana Brzechwy w Raciborzu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego jesienią i zimą trudno o czyste powietrze, co należy robić, gdy smog dosięgnie miasto, jakie działania są ważne, aby zapobiegać zanieczyszczeniom powietrza oraz które rośliny pomagają oczyścić powietrze w domach. Dzieci wzięły udział również w eksperymencie, dzięki któremu na własne oczy zobaczyły, jak wygląda smog, obejrzały również pouczającą bajkę pt. „Książę i smog”, z której dowiedziały się, czym można palić w kominku, a na koniec otrzymały kolorowanki o tej tematyce.

- reklama -

Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: sześciolatków – grupa „Motylki” i pięciolatków – grupa „Misie”. Dzieci brały czynny udział w zajęciach, zadawały mnóstwo pytań, a starszaki dodatkowo zmierzyły się z pytaniami z quizu dotyczącego zachowań proekologicznych oraz nauczyły się przeliterować wyraz SMOG.

Cykl zajęć o tematyce dotyczącej czystego powietrza będzie kontynuowany przez ekodoradcę również w pozostałych przedszkolach w Raciborzu.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj