31. Finał WOŚP w Raciborzu. Jak można zagrać w Orkiestrze?

Sztab WOŚP Racibórz zachęca mieszkańców do włączenia się w to wyjątkowe dzieło i zagrania wspólnie dla Orkiestry. Tegoroczna zbiórka będzie przebiegać pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą”.

Do wielkiego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze sporo czasu, ale Raciborskie Centrum Kultury i sztab WOŚP Racibórz już intensywnie się do niego przygotowuje. – Chcielibyśmy zachęcić was, mieszkańców naszego miasta, do włączenia się w to wyjątkowe dzieło i zagrania wspólnie z nami dla Orkiestry. Tegoroczna zbiórka będzie przebiegać pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą”. Sepsa wg. Światowej Organizacji Zdrowia to przyczyna ponad 20% wszystkich zgonów – informuje RCK.

- reklama -

Jak można zagrać w WOŚP-owej orkiestrze? Można zostać wolontariuszem – zarejestrować się można przez stronę: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/. Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do 11 grudnia albo do wyczerpania miejsc. Jest już kilkadziesiąt zgłoszeń. Istnieje możliwość zbiórki tradycyjnej: do puszki na mieście oraz eSkarbonek, które można zasilać internetowo.

Puszki stacjonarne – które świetnie się sprawdzają w firmach, sklepach, instytucjach. I co ważne, zbierać do nich można nie tylko w dniu finału, ale już od 10 grudnia do 29 stycznia. Rejestracja puszek od 17 listopada również poprzez stronę: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/. Tutaj również istnieje możliwość założenia równolegle eSkarbonki.

Można przekazać coś wyjątkowego, unikalnego na licytacje. – Być może jesteś posiadaczem wyjątkowej rzeczy, tworzysz rękodzieło, albo chciałbyś zaproponować jakąś usługę: mycie okien, upieczenie ciasta itp., również to, co możesz zaoferować jako produkt twojej firmy, warto do nas zadzwonić albo napisać w wiadomości prywatnej na stronie FB WOŚP Racibórz – zachęca RCK.

Licytacje na Allegro i ze sceny podczas Finału – z początkiem grudnia będą sukcesywnie wystawiane przedmioty na aukcję. Część z nich będzie można nabyć podczas licytacji na żywo ze sceny na raciborskim rynku 29 stycznia. W zeszłym roku wystawiono ponad 120 przedmiotów na licytacje. Najwyżej wylicytowane zostały: zdjęcie z Sudanu Południowego autorstwa M. Kydryńskiego – 3850 zł, koszulka klubowa z autografem R. Lewandowskiego – 3000 zł, wino z winnicy Stinga z dedykacją M. Kydryńskiego – 1600 zł. Podczas jubileuszowego 30. Finału 2022 uzbierano rekordowo 153 374,24 PLN.

Atrakcje na raciborskim rynku w dniu Finału – m.in. koncerty, warsztaty dla dzieci, pokazy, licytacje, światełko do nieba, szczegółowy program wkrótce.

Kontakt ze Sztabem WOŚP Racibórz:
Raciborskie Centrum Kultury, tel. 32 412 32 40
Anna Kokolus – szef sztabu WOŚP Racibórz
Magdalena Sommer – koordynator wolontariuszy
https://www.facebook.com/wosp.raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj