Wernisaż wystawy małych wielkich twórców, czyli podopiecznych Spektrum [ZDJĘCIA]

spektrum wystawa
Wernisaż wystawy małych wielkich twórców, czyli podopiecznych Spektrum

Uczestnicy wernisażu mieli okazję zobaczyć na własne oczy kreatywność podopiecznych Spektrum oraz posłuchać o procesie twórczym.

14 listopada w Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12 miał miejsce wernisaż wystawy „Malarstwo i rękodzieło małych wielkich twórców”. Na ścianach galerii zawisły piękne, kolorowe obrazy oraz rękodzieła podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum, a radość i duma artystów, rodziców oraz terapeutów stworzyły rodzinną atmosferę.

- reklama -

Stowarzyszenie to jest dobrowolnym przedsięwzięciem rodziców, którzy rozwijają potencjał i otwierają na otaczającą rzeczywistość osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Zapewnia podopiecznym wszelkie formy terapii, m.in. terapię z psychologiem, logopedą, TUS, gimnastykę korekcyjną czy kółko teatralne. To już kolejny raz, kiedy w Galerii Gawra Stowarzyszenie Spektrum wystawia swoje prace.

W ramach zajęć plastycznych, które są zapewnione dla podopiecznych, prowadząca Magdalena Maurer zdecydowała stworzyć wystawę, dzięki której każdy będzie mógł zobaczyć pracę malarskie i rękodzielnicze, jakie wykonywane są codziennie w stowarzyszeniu. Podczas wernisażu opowiedziała o tym, jak powstawały prace – bez presji i nacisku. Praca miała kilka etapów – glinę, masę solną i płótna, wszystko to, aby prowadząca mogła lepiej poznać się z podopiecznymi, zobaczyć, jak pracują, w jakich technikach czują się najlepiej.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj