W Markowicach powstanie przedszkole. Umowa z wykonawcą podpisana [ZDJĘCIA]

W Markowicach powstanie przedszkole. Umowa z wykonawcą podpisana

Nowe przedszkole ma zostać ukończona na przełomie lipca i sierpnia 2023 r., a działać w nim będzie pięć oddziałów po 25 miejsc.

16 listopada Miasto Racibórz podpisało umowę z wykonawcą – firmą Borbud – na budowę nowego przedszkola miejskiego w Markowicach, które będzie działało w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Dwie godziny później przekazano plac budowy.

- reklama -

Inwestycja jest odpowiedzią na problem niewystarczającej liczby miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym, który od wielu lat dotykał dzielnicę. Już w 2019 r, podjęto pierwsze próby pozyskania terenu pod budowę, jednak przez pandemię COVID-19 realizacja planów związanych z mającą powstać placówką odsunęła się w czasie.

Jak podkreśla magistrat, wzorem oddanego w tym roku do użytku żłobka miejskiego nowe przedszkole będzie zrealizowane z zachowaniem najwyższych standardów, by zapewnić młodym raciborzanom komfortowe i bezpieczne miejsce, do którego z chęcią będą uczęszczać.

Inwestycja w dzielnicy Markowice ma zostać ukończona na przełomie lipca i sierpnia 2023 r., a już pierwszego września zawitają do niej raciborskie maluchy. W przedszkolu działać będzie pięć oddziałów po 25 miejsc dla dzieci. Pozwoli to nie tylko przenieść przedszkole ze szkoły do nowego budynku, ale również utworzone zostanie 25 dodatkowych miejsc.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj