Zakończenie sezonu wypraw górskich z PTTK Racibórz

Wyprawa z PTTK Racibórz w Beskid Wyspowy i Makowski

PTTK Racibórz zaprasza na zakończenie sezonu, w trakcie którego będzie można wziąć udział m.in. w zwiedzaniu, kuligu i wyprawie na Czupel.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na zakończenie sezonu wypraw górskich, które odbędzie się w dniach 17-19 grudnia. W programie: zwiedzanie (m.in. zameczek myśliwski Habsburgów, skocznia im. Adama Małysza), kulig, góralska kapela, poczęstunek, udział w Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wiśle. Odbędzie się także wyprawa na Czupel (934 m n.p.m) – najwyższy szczyt Beskidu Małego znajdujący się w jego zachodniej części położonej na zachód od doliny Soły. Jest to tzw. Grupa Magurki Wilkowickiej. Czupel jest zwornikiem dla kilku grzbietów. Sąsiaduje z Rogaczem, oddzielony od niego przełęczą Wysokie Siodło. Szczyt zaliczany do Korony Gór Polski i Diademu Polskich Gór.

- reklama -

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2022 rok i młodzież do 18-tego roku życia: 335 zł, osoby niezrzeszone: 355 zł. Cena zawiera: przejazd autokarem, informacje krajoznawczo-turystyczną, udział w kuligu, poczęstunek podczas biesiady przy góralskiej kapeli, nocleg ze śniadaniem w Hotelu przy Pałacyku Prezydenckim Wisła Czarne, bilety wstępu do Chaty Kawuloka, na skocznię im. Adama Małysza, przewodnika i ubezpieczenie. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK Oddział Racibórz oraz na konto PTTK. Informacji udziela również Andrzej Kuśnierz, tel. 608 442 739.

Szczegóły zakończenia sezonu wypraw górskich.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj