Koncert muzyki gitarowej w bibliotece na Ocicach [ZDJĘCIA]

koncert gitarowy
Koncert muzyki gitarowej w bibliotece na Ocicach

Publiczność, która szczególnie dopisała, podkreślała, że muzyka na żywo jest cudowna i zupełnie inna od tej słuchanej w radio czy z odtwarzacza.

18 listopada w bibliotece na Ocicach odbył się klimatyczny, gitarowy koncert. Wystąpili Witek Góral i Arek Kandzior, którzy zagrali standardy jazzowe, utwory klasyczne i folkowe, a nawet rytmy flamenco. W repertuarze koncertu znalazły się również utwory Witka Górala zaaranżowane na dwie gitary.

- reklama -

Witek Góral to gitarzysta poruszający się w różnych stylistykach, komponuje, aranżuje, nagrywa. Na swoim koncie ma współprace m.in. z ZAZ, Marcinem Pospieszalskim czy Chórem Harmonia Cieszyn. Towarzyszył Arek Kandzior – członek zespołu Baboki, gdzie pełni rolę perkusisty i wokalisty.

Publiczność, która szczególnie dopisała, podkreślała, że muzyka na żywo jest cudowna i zupełnie inna od tej słuchanej w radio czy z odtwarzacza. Mała przestrzeń i dobra akustyka związana z dużą ilością książek sprawiły, że dźwięk gitar był pięknie wyeksponowany.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu z budżetu obywatelskiego pod nazwą „Czytam, słucham, gram”. Zaplanowano jeszcze jeden koncert – ostatni w tym roku. Tym razem to kolędy zagoszczą w bibliotece na Ocicach.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj