Zrównoważony rozwój pomaga branży rolno-spożywczej w niestabilnych czasach

rolnik pole
Fot. unsplash.com

25% firm za istotny uznaje wpływ działalności firmy na klimat, środowisko, społeczeństwo i gospodarkę i podejmuje działania w tym kierunku.

W sektorze rolno-spożywczym na zrównoważony rozwój stawia tylko co czwarte przedsiębiorstwo. Firmom, które traktują priorytetowo działania na rzecz środowiska czy społeczeństwa i postrzegają je jako inwestycje, się to opłaca – trzy razy więcej podmiotów w tej grupie notuje wzrost zysku operacyjnego niż wśród przedsiębiorstw, które takich działań nie wdrażają.

- reklama -

W ramach badania „Moment zwrotny w branży spożywczej. O tym, jak zrównoważony rozwój pozwala budować odporność biznesu w niestabilnych czasach” wskazano sześć kategorii działań, które świadczą o zrównoważonym rozwoju firmy – to kompleksowe podejście do strategii, wykorzystanie technologii, podejście do opakowań, emisji, certyfikatów oraz zrównoważonych łańcuchów dostaw. 68% badanych liderów stwierdziło, że są w stanie w dużej mierze zarządzać redukcją emisji gazów cieplarnianych w produkcji energii na własne potrzeby. W swoich łańcuchach dostaw za istotny uznają wpływ działalności firmy na klimat, środowisko, społeczeństwo i gospodarkę.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj