PTTK Racibórz zaprosił do zdobycia Ślęży [ZDJĘCIA]

pttk raciborz gory
PTTK Racibórz zaprosiło do zdobycia Ślęży

Po wejściu na Ślężę uczestnicy przejechali do Dobrzykowic, gdzie zwiedzili filmowe domy Kargula i Pawlaka.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu 26 listopada zorganizowało wyprawę z cyklu „Poznajemy Sudety” pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody, podczas której można było zdobyć Ślężę.

- reklama -

Ślęża (718 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Pogórza Sudeckiego. Na szczycie znajduje się dziewiętnastowieczny kościół z ekspozycją muzealną, zabytkowy Dom Turysty PTTK, wieża widokowa i pozostałości starożytnego ośrodka kultowego. Szczyt zaliczany jest do Korony Gór Polski.

Wyjście nastąpiło z parkingu „Pod Wieżycą” w miejscowości Sobótka. Po przerwie na odpoczynek, posiłek i pamiątkowe zdjęcia miało miejsce zejście żółtym szlakiem na Przełęcz Tąpadło, gdzie czekał autokar. Po przejeździe do miejscowości Dobrzykowice uczestnicy zwiedzili filmowe domy Kargula i Pawlaka.

W wyprawie wzięły udział 23 osoby, najmłodszy uczestnik reprezentował rocznik 1984, a najstarszy rocznik – 1956. – Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejną wyprawę w dniach 17-18 grudnia, czyli „Kulig w Wiśle” – zachęca Andrzej Kuśnierz, prezes PTTK Racibórz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj