Kto dokończy drogę Racibórz – Pszczyna?

rybnik droga raciborz pszczyna
10 kwietnia został otwarty rybnicki odcinek Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna. Budowa ruszyła w 2017 r. Fot. UM Rybnik

W ramach inwestycji wybudowane zostaną m.in. bezkolizyjny węzeł na skrzyżowaniu z ul. Grota-Roweckiego, rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową, obiekty mostowe i przepusty dla zwierząt.

Ruszył przetarg na dokończenie budowy rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna. O tym, kto wybuduje dwujezdniową drogę o dwóch pasach ruchu od ul. Wodzisławskiej do ul. Sportowej, będzie wiadomo najwcześniej pod koniec stycznia przyszłego roku – na oferty przetargowe miasto czeka do 16 stycznia 2023 r.

- reklama -

Większa część rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna, czyli ponad 10 km od granicy z Żorami do ul. Wodzisławskiej, została wybudowana dzięki środkom unijnymi i oddana do użytku w kwietniu 2020 r. Kosztowała przeszło 475 mln zł, z czego 290 mln zł to środki z UE. Koszt budowy brakujących 4 km odcinka drogi od węzła Wodzisławskiego na DK78 do ronda na ul. Sportowej miasto oszacowało na 200 mln zł.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj