Zmiana pracy wśród najczęstszych noworocznych postanowień

cv rozmowa
Fot. freepik.com

Mimo trudnej sytuacji na rynku w styczniu publikowanych jest najwięcej ofert pracy, a popyt na nowych pracowników w pierwszym kwartale roku jest zwykle wyższy niż w pozostałych.

72% Polaków planuje podjąć noworoczne postanowienia na 2023 r. Zmianę pracy lub podjęcie dodatkowych zajęć w celu zwiększenia dochodów deklaruje 39% z nich. To dobry moment, ponieważ część przedsiębiorstw właśnie w styczniu zaczyna realizować rekrutacje dopasowane do zaplanowanych pod koniec starego roku budżetów i planów, co oznacza wzmożony ruch w obszarze zatrudniania. Potwierdzają to dane Głównego Urzędu Statystycznego.

- reklama -

– Szukając pracy w styczniu, musimy pamiętać, że nie tylko my mamy noworoczne postanowienie w postaci robienia zawrotnej kariery w nowym miejscu i o ile ofert pracy jest w tym okresie więcej, to większa jest też liczba kandydatów, a tym samym konkurencja o etat. Duża liczba kandydatów walczących o miejsce pracy oznacza wydłużony proces rekrutacji i – co oczywiste – mniejsze szanse na otrzymanie wymarzonego stanowiska – zaznacza Anna Pietraszko.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj