Zniszczono światłowody w gminie Krzanowice. Straty to prawie 100 tys. zł

ostrog net
Zniszczono światłowody w gminie Krzanowice

Za bezpośrednie wskazanie sprawcy ostrog.NET przekaże 2 tys. zł. Każda przydatna informacja także zostanie nagrodzona.

Wczoraj wieczorem, 23 stycznia, zniszczono sieć światłowodową należącą do sieci ostrog.NET. Ok. godz. 20:00 odnotowano brak transmisji do miejscowości Krzanowice, Pietraszyn i Borucin. Po przyjeździe ekipy serwisowej na miejsce i wykonaniu pomiarów okazało się, że w Bojanowie przy ul. Krzanowickiej na wysokości boiska ktoś celowo uciął rurę rhdpe wraz z kablem. – Sprawca uszkodził kabel zaraz przy zejściu ze słupa energetycznego do ziemi, co utrudniało naprawę. Po pracy w ciężkich warunkach ok. 22:00 udało się naprawić i przywrócić transmisję do Krzanowic. Niestety okazało się, że nadal nie ma transmisji do Borucina. Po kolejnych pomiarach ukazały się kolejne zniszczenia na drodze z Krzanowic do Borucina. W dwóch miejscach sprawca uszkodził kabel dokładnie w taki sam sposób, jak w Bojanowie – informuje firma.

- reklama -

– Czyn ten według kodeksu karnego jest przestępstwem! Przypominamy: Art. 254a. [Zamach na urządzenia infrastruktury] Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Dlatego o zaistniałym przestępstwie zostały powiadomione organy ścigania, a my dołożymy wszelkich starań, aby sprawca został złapany oraz ukarany. Nie może być tak, że ktoś działając z jakichkolwiek pobudek niszczy infrastrukturę, która w dzisiejszych czasach jest niezbędna do pracy, nauki i normalnego funkcjonowania! – podkreśla ostrog.NET.

– Po przeanalizowaniu zapisów na urządzeniach możemy stwierdzić, że sprawca poruszał się od strony Borucina przez Krzanowice do Bojanowa. Pierwsza awaria z Borucinie nastąpiła o 19:57, a przecięcie w Bojanowie o 20:05, w związku z tym ogromna prośba do osób, które poruszały się w tej okolicy i mają jakiekolwiek informacje lub posiadają nagrania z monitoringu o kontakt z nasza firmą. Za pomoc w ustaleniu sprawcy przewidziana jest nagroda pieniężna. Za bezpośrednie wskazanie sprawcy przekażemy 2 tys. zł. Każda przydatna informacja także zostanie nagrodzona – informuje firma.

Ekipy nadal pracują nad usunięciem awarii, konieczne jest wybudowanie tzw. wstawek, zabudowa zasobników światłowodowych oraz zespawanie wszystkiego. Straty szacowane są na prawie 100 tys. zł.

fot. ostrog.NET
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj