Były szpital w Rybniku przechodzi remont. Jest problem z najstarszym budynkiem

szpital juliusz rybnik
Wyremontowany pawilon Rafał. Fot. L. Tyl/UM Rybnik

Remont Juliusza to jeden z ostatnich etapów przywracania do świetności zabytkowego kompleksu dawnego szpitala miejskiego. Pozostałe budynki zostały wyremontowane i pełnią dziś różne funkcje.

Nie uda się dotrzymać zakładanego wcześniej terminu zakończenia remontu budynku Juliusz – największego w kompleksie byłego Szpitala Miejskiego im. Juliusza Rogera w Rybniku. Prowadzona od sierpnia 2021 r. modernizacja pawilonu Juliusz miała obejmować m.in. roboty rozbiórkowe, konstrukcyjne, elewacyjne wraz z montażem stolarki okiennej oraz drzwi tymczasowych zewnętrznych i wykonanie przyłącza wodno–kanalizacyjnego. Zgodnie z umową częścią zadania prócz prac budowlanych było również opracowanie projektu konstrukcyjno-technologiczno-wykonawczego robót rozbiórkowych i budowlanych zapewniającego bezpieczną realizację prac. Tu pojawiły się poważne problemy. Okazało się, że wykonany w 2017 r. projekt budowlany w żaden sposób nie odzwierciedla stanu faktycznego budynku. Ostatnie pięć lat miało bowiem zgubny wpływ na jego techniczny stan.

- reklama -

Trzeba również ograniczyć realizację zagospodarowywania terenu w otoczeniu kompleksu prowadzonego przez innego wykonawcę. Roboty wokół budynku są bowiem ściśle uzależnione od postępów prac w samym budynku.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj