Elektrownia jądrowa powstanie w Polsce. Umowa na prace przedprojektowe

elektrownia jadrowa atomowa
Fot. unsplash.com

Elektrownia jądrowa w Polsce ma być znaczącym czynnikiem wzmacniającym bezpieczeństwo energetyczne, zmniejszającym emisję gazów cieplarnianych i poprawiającym jakość powietrza.

Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały z Westinghouse umowę na prace przedprojektowe w sprawie elektrowni jądrowej. Amerykański Westinghouse jest partnerem strategicznym dla budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. – Podjęliśmy decyzję o wdrożeniu i doprowadzeniu do sukcesu kluczowego projektu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, jakim jest projekt budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Projekt budowany ze stabilnym, doświadczonym, bezpiecznym partnerem, projekt, który wpisuje się we współpracę polsko-amerykańską – podkreśliła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

- reklama -

Umowa obejmuje 10 głównych obszarów merytorycznych, m.in. opracowanie szczegółowego modelu realizacji inwestycji, przygotowanie oceny bezpieczeństwa, programu kontroli jakości oraz identyfikację potencjalnych dostawców, z naciskiem na firmy z Polski. Umowa ma pozwolić na rozpoczęcie przez PEJ i Westinghouse pierwszych prac przedprojektowych, zanim dojdzie do uzgodnienia umowy wykonawczej.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj