System smart home pozwala zaoszczędzić i dbać o środowisko

smart home technologie
Fot. freepik.com/

Na tzw. cele bytowe, czyli oświetlenie, ogrzewanie lub klimatyzowanie lokali, podgrzewanie wody i używanie sprzętu AGD i RTV, potrzeba więcej energii niż na cały przemysł.

Według danych Eurostatu Polacy wydają na ogrzewanie średnio 10% swoich budżetów domowych. Rosnące ceny energii sprawiają, że właściciele mieszkań, biur czy powierzchni magazynowych szukają oszczędności. Pomagają w tym rozwiązania automatyzujące zarządzanie zużyciem energii.

- reklama -

Z poziomu smartfona można można np. wyłączyć oświetlenie w całym mieszkaniu po wyjściu domowników, dzięki czemu można zaoszczędzić do 5% kosztów energii elektrycznej. System wyłączy też urządzenia pracujące w trybie czuwania, podpięte ładowarki i zasilacze. Ochroni także przed ewentualnymi skutkami pozostawienia włączonego żelazka czy prostownicy. Istnieje też możliwość zamknięcia zaworów wody, co zabezpiecza mieszkanie przed zalaniem. Aplikacja umożliwia także regulowanie ogrzewania – włączenie trybu eco powoduje, że po wyjściu domowników temperatura w mieszkaniu obniży się do poziomu wcześniej ustawionego w systemie.

przycisk-plusy

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. To fakt, dzięki roombie oszczędzam czas a nie pobiera dużo prądu. Sama wraca do bazy się naładować i wznawia sprzątanie, aż cały dom jest czysty.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj