W Wojnowicach powstanie boisko wielofunkcyjne

W Wojnowicach powstanie boisko wielofunkcyjne

Boisko będzie miało nawierzchnię z trawy syntetycznej. Podpisano także umowę na przebudowę ul. Sikorskiego i Zawadzkiego w Krzanowicach.

8 marca w Urzędzie Miejskim w Krzanowicach została podpisana umowa na realizację zadania pn. ”Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Wojnowice”. Wartość umowy opiewa na kwotę 857 435,00 zł, z czego 637 000,00 zł dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

- reklama -

W zakresie inwestycji będzie rozebrana istniejąca nawierzchnia betonowa między budynkiem szatni a projektowanym boiskiem, wykopane zostaną pozostawione pnie po wycince topoli i murowane wiaty stadionowe, zaplanowano też przełożenie dwóch ławek stacjonarnych i słupa oświetleniowego. Wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne ze skrajnią (nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego z trawy syntetycznej), pojawi się zabudowa piłkochwytów z bramami wejściowymi. Wśród prac znajdą się też: brukowanie skrajni boiska, brukowanie powierzchni miedzy szatnią a nowym boiskiem, roboty modernizacyjne w budynku szatni – malowanie pomieszczeń świetlicy oraz budowa oświetlenia boiska.

Wykonawcą robót została firma Glob Grass sc Agnieszka Niemiec-Dziura, Paweł Niemiec z Raciborza, która ma 180 dni na wykonanie całości zadania.

Podpisano także umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych ul. Sikorskiego i Zawadzkiego w miejscowości Krzanowice” o wartości 1 919 999,99 zł, z czego 1 881 600,00 zł dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Roboty budowlane polegać będą m.in. na budowie kanału deszczowego wraz z elementami (studnie rewizyjne, studzienki ściekowe), wykonaniu nowych nawierzchni i oznakowania pionowego oraz poziomego z elementami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą robót jest Ekoland Mariola Studnic z Zabełkowa. Firma będzie miała 9 miesięcy na wykonanie całości zadania, z czego 4 miesiące na wykonanie dokumentacji projektowej.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj