Racibórz: Nastoletni włamywacze ukradli sprzęt elektroniczny i sztućce

wlamywacz
Raciborscy policjanci zatrzymali włamywaczy

Podczas sprawdzenia zatrzymanych w policyjnych bazach informacyjnych okazało się, ze 15-latek jest poszukiwany, gdyż samowolnie oddalił się z ośrodka wychowawczego.

Raciborscy policjanci z prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego przy ul. Ocickiej. Poszkodowany wycenił straty na około 20 tys. zł. Za popełnione przestępstwo jednemu z włamywaczy może grozić nawet 10 lat więzienia.

- reklama -

Do włamania do domu jednorodzinnego przy ul. Ocickiej w Raciborzu doszło w godzinach porannych 8 marca. Wówczas złodzieje z budynku ukradli sprzęt elektroniczny oraz sztućce obiadowe, powodując ok. 20 tys. zł strat. Po przyjętym zgłoszeniu o przestępstwie do akcji przystąpili raciborscy stróże prawa. Już po kilku godzinach mundurowi z prewencji trafnie wytypowali i w jednym z bloków na ul. Chorzowskiej w Raciborzu zatrzymali mężczyzn w wieku 15 i 18 lat związanych z przestępstwem.

Podczas sprawdzenia zatrzymanych w policyjnych bazach informacyjnych okazało się, ze 15-latek jest poszukiwany, gdyż samowolnie oddalił się z ośrodka wychowawczego. Do pomocy mundurowym dyżurny wysłał również kryminalnych, którzy w trakcie przeszukania pomieszczeń ujawnili większość skradzionych rzeczy.

Teraz 18-letni złodziej może trafić do więzienia nawet na 10 lat, natomiast o losie 15-latka będzie decydował sąd rodzinny.

fot. KPP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj