FOTON świętował 18 urodziny [ZDJĘCIA]

foton ans raciborz
Fot. MiPBP w Raciborzu

Miłośnicy fotografii zadebiutowali w Galerii Gawra 18 lat temu, a wczorajszego popołudnia w tym samym miejscu świętowali osiągnięcie pełnoletności.

11 marca 2005 r. to dzień, od którego wszystko się zaczęło – powstał wtedy FOTON, czyli Studenckie Koło Naukowej Fotografii Artystycznej. Miłośnicy fotografii rozpoczęli swoją przygodę w Instytucie Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, a dr Gabriela Habrom-Rokosz przyjęła ich pod swoje skrzydła i obiecała ich prowadzić, prowadzić przez ścieżkę zwaną fotografią. Dziś działają w Akademii Nauk Stosowanych w Instytucie Architektury.

- reklama -

Fotografowie zadebiutowali w Galerii Gawra 18 lat temu, a wczorajszego popołudnia w tym samym miejscu świętowali osiągnięcie pełnoletności. Nie zabrakło historii o początkach, powstawaniu i pasji, która połączyła ich wszystkich, ponad 160, bo tyle osób było członkami FOTON-u od jego powstania. Stefan Krybus – najstarszy stażem członek FOTON-u – opowiedział, czym jest fotografia i jak powstaje, co studenci robią na zajęciach i jak poznają tę sztukę. Sebastian Fus z kolei na kanwie zdjęcia swojego wujka opowiedział o kulisach jego powstania i odpowiedział na pytanie: po co robimy zdjęcia? Po krótkiej prezentacji i podziękowaniach uczestnicy wernisażu mieli okazję świętować jubileusz jak prawdziwe 18. urodziny – tortem. Podczas spotkania nie zabrakło aparatów i ciągłych odgłosów migawek, bo przecież to one połączyły tych wszystkich ludzi.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj