Przystanek Młodych w Raciborzu. Warsztaty w bibliotece [ZDJĘCIA]

warsztaty biblioteka
Przystanek Młodych w Raciborzu. Warsztaty w bibliotece

Uczniowie szkół średnich pracowali nad urządzeniem tworzonej dla nich przestrzeni na nowo powstającym dworcu.

W ramach konsultacji organizowanych przez Urząd Miasta w Raciborzu dotyczących zagospodarowania nowego budynku dworca kolejowego biblioteka raciborska zgłosiła propozycję stworzenia Przystanku Młodych – filii biblioteki, miejsca, które byłoby wielofunkcyjną przestrzenią dla młodzieży, umożliwiającą realizację i rozwijanie zainteresowań, wspólne spędzanie czasu, rozrywkę, wsparcie w nauce, przygotowywanie i udział w wydarzeniach artystycznych, wystawach, spotkaniach itp.

- reklama -

22 marca do biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 UM i raciborska biblioteka zaprosili uczniów wszystkich szkół średnich z Raciborza. Celem spotkania było zachęcenie młodych ludzi do zaprojektowania Przystanku Młodych w taki sposób, który spełni ich oczekiwania.

Warsztaty rozpoczęły się od zaprezentowania przez Agnieszkę Bugno-Janik i Marka Janika, adiunktów z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, projektu nowego dworca ze szczególnym zwróceniem uwagi na wyznaczoną przestrzeń do zagospodarowania. Część warsztatowa, która poprowadził student studiów 2 stopnia inż. arch. Mikołaj Jasiński, rozpoczęła się od pytania: czego zdaniem młodzieży brakuje w Raciborzu? Następnie uczestnicy zostali podzieleni na siedem grup, w których wspólnie pracowali nad urządzeniem tworzonej dla nich przestrzeni na nowo powstającym dworcu. Warsztaty zakończyła prezentacja wszystkich projektów stworzonych przez uczniów w obecności projektantów.

W warsztatach udział wzięli uczniowie Technikum TEB Edukacja, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, II Liceum Ogólnokształcącego oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj