Trzy bociany uczyły raciborzan ekologii [ZDJĘCIA]

dzien ziemi rck
Trzy bociany uczyły raciborzan ekologii

Do zadań ekodoradcy należą m.in. działania edukacyjne najmłodszych i pomoc mieszkańcom miasta w pozyskiwaniu dofinansowania z funkcjonujących obecnie na rynku programów dotacyjnych.

Z okazji Dnia Ziemi w Raciborskim Centrum Kultury młodzi raciborzanie mogli się przenieść wraz z trzema bocianami do Ekonolulu – krainy czystego powietrza i zadbanego środowiska. Spektakl zorganizowali pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska wspólnie z Ekodoradcą i Projektem „Śląskie. Przywracamy błękit”.

- reklama -

Ciekawe przygody trzech bocianów, czyli głównych bohaterów przedstawienia, raciborskie dzieci uczyły się w przyjaznej atmosferze, jak należy prawidłowo segregować odpady, poznały zasadę zero waste, a także sposoby ochrony powietrza. Nauka pozytywnych nawyków odbyła się w atmosferze dobrej zabawy. Dzieci śpiewały i tańczyły wraz z aktorami do wesołych rytmów muzycznych z przedstawienia.

To już rok, odkąd Miasto Racibórz przystąpiło do Projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”, dzięki któremu powstało w urzędzie stanowisko ekodoradcy gminnego. Do jego zadań należą m.in. działania edukacyjne najmłodszych w zakresie ochrony powietrza i środowiska oraz pomoc mieszkańcom miasta w pozyskiwaniu dofinansowania z funkcjonujących obecnie na rynku programów dotacyjnych. Z ekodoradcą można się skontaktować pod nr tel. 32 7550 772 lub osobiście w Urzędzie Miasta w pok. 202.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj