Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej w raciborskim Ekonomiku [ZDJĘCIA]

XI Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. SP w Pietrowicach Wielkich najlepsza

Uczniowie wykazali się znajomością pojęć z zakresu ekonomii i finansów, a także umiejętnościami logicznego myślenia czy obliczania zmian wartości pieniądza w czasie.

25 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbył się XI Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Wpływ inflacji na gospodarkę”. Na powitanie uczniowie klasy 1C Ekonomika przedstawili sztukę pt.: „Sąd nad Panią Inflacją”. Wcielając się w role obrońców i oskarżycieli „Pani Inflacji”, w przyjemny i zabawny sposób wprowadzili zgromadzonych w tematykę konkursu.

- reklama -

Po występie ósmoklasiści przystąpili do rozwiązywania zadań w trzyosobowych drużynach. Uczniowie wykazali się znajomością pojęć z zakresu ekonomii i finansów, a także umiejętnościami logicznego myślenia, obliczania zmian wartości pieniądza w czasie, procentów, kalkulacji cen itp. W części ustnej konkursu podejmowali ryzyko decydując się odpowiadać na pytania za 1 lub 3 punkty. Finał rozstrzygnął się po emocjonującej dogrywce.

Na podium stanęli:
1. Szkoła Podstawowa w Pietrowicach Wielkich w składzie: Dawid Gawlik, Mateusz Marcinek, Anna Stiebler; opiekun: Łukasz Kąś
2. Szkoła Podstawowa nr 14 w Raciborzu (Markowice) w składzie: Marek Czebotar, Zuzanna Wypior, Krzysztof Rosiński; opiekun: Iwona Kwapisz
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu w składzie: Łucja Rucińska, Sławomir Jakubus, Bartosz Kwaśny; opiekun: Andrzej Marców

Wcześniej o miejsce w finale walczyły także drużyny z: Społeczna SP Szkoła Dobra Racibórz, SP 4 Racibórz, SP 5 Racibórz-Studzienna, SP 13 Racibórz, SP Krzanowice, SP Kuźnia Raciborska, SP Nędza, SP 5 Szonowice.

Od pierwszej edycji patronat nad konkursem sprawują Starosta Raciborski oraz Raciborska Izba Gospodarcza. W tym roku nagrody i dyplomy wręczyli: Ewa Bohr-Cyfka – kierownik Referatu Edukacji, Janusz Lewandowski – wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej RIG oraz Paweł Ptak – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Uczniowie otrzymali bony książkowe, bony na zakup mulimediów, a także słodycze.

Organizatorami PKWE są nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSE: Olga Małek, Michalina Krzysztoszek, Justyna Kwaśny.

fot. Ekonomik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj