Sukcesy zawodników RTW na zawodach w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

sup rtw raciborz
Sukcesy RTW w Hiszpanii

Mikołaj Miczek w świetnym stylu wywalczył trzecie miejsce w kategorii U12 na dystansie Long. Jest to pierwszy medal w historii dla Polski.

W miniony weekend w Hiszpanii w miejscowości Santa Pola Alicante odbyło się największe wydarzenie paddleboardingu – World SUP Festival. Było to połączenie dwóch największych wydarzeń EuroTour i APP World Tour, wydarzenie porównywalne do mistrzostw świata. W rywalizacji wzięło udział ponad 300 zawodników z całego świata reprezentujących 28 krajów. Wśród nich znaleźli się młodzi zawodnicy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Młodzik Mikołaj Miczek w świetnym stylu wywalczył trzecie miejsce w kategorii U12 na dystansie Long. Jest to pierwszy medal w historii dla Polski. 13-letnia Martyna Drobny startowała w kat. U18 i w pięknym stylu weszła do finału sprintu. – Bieg finałowy juniorek należał do jednego z bardziej ekscytujących biegów eventu. Walka o trzecie miejsce miała miejsce na centymetry i decydowała fotokomórka. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, wielki sukces, czwartą juniorką Polka Martyna Drobny. Na dystansie Long 7 km Martyna zajęła 16. miejsce. Z kolei Emilia Daszewska zdobyła 13. miejsce w kat. U18 na Long dystansie. W sprincie Emilia odpadła w półfinale po zaciętej walce – relacjonuje trener Mariusz Miczek.

Kolejnym przystankiem RTW są długodystansowe mistrzostwa Polski w Wolsztynie za tydzień.