Cztery kąty i jeż piąty. Raciborski poprawczak z akcją dla zwierząt

schronisko jeze raciborz
Cztery kąty i jeż piąty

Część domków, które składają się z części sypialnej, jadalni oraz korytarza, już trafiła do mieszkańców Raciborza i okolic.

„Cztery kąty i jeż piąty” – to projekt organizowany przez Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu. Jego celem jest bezpośrednia ochrona jeży poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo uskuteczniana jest również aktywizacja społeczna wychowanków placówki resocjalizacyjnej, utrwalanie i rozwój praktycznych umiejętności wychowanków. Dzięki akcji rozwija się również współpraca Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu z podmiotami zewnętrznymi w zakresie realizacji programów prospołecznych.

- reklama -

Dzięki wykorzystaniu wtórnym drewna i wyrobów drewnopochodnych do produkcji domków promowana jest idea recyklingu i upcyklingu. Wśród wychowanków placówki rozwijana jest natomiast empatia i wrażliwość. Część domków, które składają się z części sypialnej, jadalni oraz korytarza, dzięki czemu do wnętrza nie dostaną się nieproszeni goście, już trafiła do mieszkańców Raciborza i okolic.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Racibórz włączył się w akcję, przekazując materiał do budowy domków dla jeży.

fot. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj