Mistrzyni komedii kryminalnych Marta Matyszczak w bibliotece na Ostrogu

marta matyszczak klub przyjaciol biblioteki ostrog
Mistrzyni komedii kryminalnych Marta Matyszczak w bibliotece na Ostrogu

Razem z Martą Matyszczak biblioteka gościła jej ukochanego pieska Gacka, który skradł całe spotkanie.

W minionym tygodniu raciborskiej biblioteka obchodziła Tydzień Bibliotek, który przebiegał pod hasłem „Moja, twoja, nasza – biblioteka!”. Z tej okazji Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu gościł Martę Matyszczak – dziennikarkę, pisarkę, scenarzystkę i blogerkę. Największą popularność przyniosła jej seria humorystycznych kryminałów pt. „Kryminały pod psem” oraz „Kryminały z pazurem”. Spotkanie prowadziła Jolanta Sienkiewicz – bibliotekarka z Filii nr 2 Ostróg.

- reklama -

Marta Matyszczak opowiedziała o pisaniu, skąd się wzięła ta pasja i skąd czerpie inspiracje do ciągłego rozwoju i tworzenia kolejnych powieści. Pojawiły się także pytania o najnowszą książkę pt. „Cieszyn prowadzi śledztwo” oraz o czeskie anegdoty językowe, które licznie pojawiają się w dziełach autorki. Pisarka opowiedziała o miejscach, które wybiera do swojej powieści i jak wygląda ten proces. Wspomniała także o tym, jak tworzy tytuły swoich książek. Nie zabrakło historii z młodszych lat – pracy za granicą, poznawaniu nowych ludzi, kultur i zwyczajów. Autorka opowiadała o swojej pasji do podróżowania i planowania wycieczek.

Razem z Martą Matyszczak biblioteka gościła jej ukochanego pieska Gacka, który skradł całe spotkanie, czekając na odpowiedni moment, by wskoczyć na kanapę i przytulić się do swojej właścicielki. Autorka jest miłośniczką zwierząt, dlatego nie mogło zabraknąć pytań o nie, m.in. jak funkcjonują, gdy pisarka tworzy nową powieść albo czy weterynaria byłaby sposobem na życie, gdyby nie pisanie.

Autorka wspomniała o swoich wizytach w bibliotece przy ul. Kasprowicza w 2013 r., kiedy prowadziła spotkania z cyklu „Ze zbrodnią w tle”. Na koniec był czas na chwilę rozmowy, autografy i zdjęcia z autorką.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj