Raciborska biblioteka zorganizowała „Bieg z książką” [ZDJĘCIA]

bieg z ksiazka
Raciborska biblioteka zorganizowała „Bieg z książką”

Miłą niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich był udział w biegu na 750 m multimedalistki olimpijskiej, Justyny Święty-Ersetic.

13 maja na stadionie miejskim OSiR-u Racibórz odbyła się pierwsza edycja „Biegu z książką”. Pomysłodawcą tego wydarzenia była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu. Wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu zorganizowała imprezę łączącą aktywne spędzanie czasu z czytelnictwem. Bieg z książką zakończył tegoroczny Tydzień Bibliotek.

- reklama -

Bieg był też jednym z wielu wydarzeniem organizowanych w tym roku z okazji 75-lecia biblioteki. Każdy dystans z trzech zaplanowanych biegów nawiązywał do tej liczby: 75 m dla dzieci do lat 12, 750 m dla biegaczy w wieku dowolnym i bieg główny na dystansie 7500 dla zaawansowanych. Z założenia nie liczono czasów, ale warto odnotować, że bieg główny najszybciej pokonał członek grupy BBL w czasie 28 min. i 45 s.

Przed startem każdy z zawodników mógł wybrać lekturę na stanowisku z książkami. Zagorzali czytelnicy-biegacze czytali także w trakcie biegu. Łącznie z książką pobiegło 25 uczestników. Byli wśród nich przedstawiciele raciborskiej grupy biegowej BBL (Biegam Bo Lubię) oraz Stowarzyszenia EasyRun Racibórz. Niezwykle miłą niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich był udział w biegu na 750 m multimedalistki olimpijskiej, Justyny Święty-Ersetic. Biegowa mistrzyni zrobiła przerwę w treningu, by pobiec z książką w towarzystwie innych czytelników.

Podczas trwania imprezy organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych. Były gry zręcznościowe, kolorowanki, planszówki a także minikoszykówka. Każdy, kto tego dnia odwiedził stadion, został przez bibliotekę obdarowany książką.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj