XV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo w Raciborzu

butokukan iaido
XV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo w Raciborzu

W mistrzostwach wzięło udział ponad 80 zawodników z Polski, Czech, Austrii oraz Słowacji. Była to najważniejsza krajowa impreza w kalendarzu.

W dniach 18-21 maja w Raciborzu odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo. Organizatorami wydarzenia byli: Polski Związek Kendo, raciborski klub Butokukan, Urząd Miasta Racibórz oraz OSiR Racibórz.

- reklama -

Zawodnicy raciborskiego klubu Butokukan zaprezentowali się bardzo dobrze. W sobotę Michał Nowosielski wywalczył trzecie miejsce w kategorii Mudan, pierwsze miejsce zajął Tomasz Majchrzak w kategorii Shodan (1 dan), a trzecie miejsce – Adam Majchrzak w kategorii Godan (5 dan). Anna Majchrzak z kolei otrzymała nagrodę KANTOSHO – dla najwaleczniejszego zawodnika całego turnieju iaido.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 80 zawodników z Polski, Czech, Austrii oraz Słowacji. W turnieju drużynowy wystartowało 18 ekip klubowych. Była to najważniejsza krajowa impreza w kalendarzu, która jest bezpośrednim wstępem do wyboru reprezentacji narodowej wyjeżdżającej na październikowe Mistrzostwa Europy obywające się w tym roku w Niemczech (iaido) oraz Szwajcarii (jodo).

– Wszystkim zdobywcom medali w dyscyplinie jodo oraz iaido serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. W imieniu Polskiego Związku Kendo gorąco dziękujemy Urzędowi Miasta Racibórz i OSiR-owi Racibórz za ogromne wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Bez tych instytucji nie byłoby możliwe zorganizowanie zawodów w takiej formie – jesteśmy im bardzo wdzięczni! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się ponownie zorganizować to wydarzenie. Tymczasem serdecznie zapraszamy na kolejne zgrupowania szkoleniowe jodo i iaido w Raciborzu oraz na treningi w raciborskim klubie Butokukan – zachęca klub.

fot. Butokukan
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj