
Rząd chce, by Wigilia Bożego Narodzenia, która w tym roku wypada w niedzielę handlową, była dniem wolnym od handlu.
– W tym roku Wigilia po raz pierwszy nie będzie pracująca, choć przypada w niedzielę handlową – zapowiedział Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.
Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku, m.in. w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypadająca na 24 grudnia wypada w niedzielę handlową. – Mogę z pewnością powiedzieć, że w tym roku Wigilia po raz pierwszy nie będzie pracująca. Przypada ona w niedzielę, w tym handlową, ale zmienimy to w tym roku. Polacy zasługują na wolną Wigilię – przekazał szef resortu.





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)







![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)



![Styczniowe kolędowanie w raciborskich bibliotekach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/koledowanie-biblioteka-ostrog-ocice.jpg)



