Zielony Racibórz z perspektywy rowerowego siodełka. Uczniowie nagrodzeni [ZDJĘCIA]

Zielony Racibórz z perspektywy rowerowego siodełka. Uczniowie nagrodzeni

Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne przedstawiające walory przyrodnicze w postaci fauny i flory bądź krajobraz miasta Racibórz ze sportowym rowerem.

23 czerwca w Urzędzie Miasta Racibórz prezydent miasta Dariusz Polowy rozdał dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu plastycznego „Zielony Racibórz z perspektywy rowerowego siodełka” organizowanego przez Miasto Racibórz wspólnie z ekodoradcą gminnym realizującym projekt „Śląskie. Przywracamy błękit”.

- reklama -

Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne przedstawiające walory przyrodnicze w postaci fauny i flory bądź krajobraz miasta Racibórz ze sportowym rowerem. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: od 7 do 11 lat oraz od 12 do 15 lat. Uczestnicy mogli wygrać m.in. akcesoria rowerowe o wartości 250 zł, 350 zł i 450 zł oraz książki. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie wrażliwości artystycznej, kreatywności i wyobraźni u najmłodszych, kształtowanie i budowanie postawy ekologicznej, promowanie ekologicznego transportu i zdrowego trybu życia, zaprezentowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Raciborza, promocja miasta jako gminy ekologicznej oraz rozwijanie umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania.

Kategoria wiekowa 7-11 lat:
1. miejsce: kwota 450 PLN – Łucja Kowalska
2. miejsce: kwota 350 PLN – Julia Januszkiewicz
3. miejsce: kwota 250 PLN – Aleksandra Ciesiołkiewicz

Kategoria wiekowa 12-15 lat:
1. miejsce: kwota 450 PLN – Zosia Duda
2. miejsce: kwota 350 PLN – Marta Wydra
3. miejsce: kwota 250 PLN – Wiktoria Ciesiołkiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Bujalska, Oliwia Walenko, Adam Miketa, Matylda Czarnul, Emilia Kreis

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj