Gospodarstwo Urszuli i Krystiana Kretek z Krzanowic wśród najbezpieczniejszych

Gospodarstwo Urszuli i Krystiana Kretek z Krzanowic wśród najbezpieczniejszych
Gospodarstwo Urszuli i Krystiana Kretek z Krzanowic wśród najbezpieczniejszych

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 29 gospodarstw rolnych. Drugie miejsce przyznano Urszuli i Krystianowi Kretek z Krzanowic. 

28 czerwca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap wojewódzki XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a zorganizowane było przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach oraz AGRO Ubezpieczeń.

- reklama -

Gospodarzem uroczystości był Piotr Dobosz, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, który poinformował o bardzo dobrej pozycji województwa śląskiego, jeśli chodzi o wskaźnik wypadkowości. – Na przestrzeni ostatnich 10 lat Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie odnotował ewidentny spadek liczby wypadków o ponad 67% i po raz kolejny nasz region okazał się najbezpieczniejszym terenem do prowadzenia działalności rolniczej – podkreślił.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 29 gospodarstw rolnych. Wszystkie zostały poddane szczegółowej ocenie profesjonalnej komisji konkursowej, która sprawdziła, czy gospodarze stosują w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia oraz czy wyeliminowane zostały zagrożenia wypadkowe. Spośród wszystkich zgłoszeń postanowiono przyznać 15 wyróżnień.

Najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w województwie śląskim w 2023 r. uznano gospodarstwo Urszuli i Andrzeja Chudaszek z miejscowości Miedźno w powiecie kłobuckim. Drugie miejsce przyznano Urszuli i Krystianowi Kretek z Krzanowic. Trzecią lokatę zajęli Agnieszka i Wiesław Adamczyk z Gorzyc. Każdy z uczestników finału otrzymał cenne, a zarazem praktyczne nagrody oraz zestawy upominków.

W gali wzięli udział m.in.: I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz i II wicewojewoda Robert Magdziarz, a także Andrzej Strzedulla – burmistrz Krzanowic i Daniel Kurasz – zastępca wójta gminy Gorzyce.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj