Warsztaty rzeźby w glinie w RCK zakończone [ZDJĘCIA]

rzezba w glinie
Warsztaty rzeźby w glinie w RCK zakończone

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zaznajomić się z podstawowymi technikami obróbki gliny i pod czujnym okiem instruktorki stworzyć swoje własne rzeźby.

Dzieci w wieku od 7 do 11 lat wzięły udział w kolejnych wakacyjnych zajęciach Raciborskiego Centrum Kultury. Warsztaty rzeźby w glinie odbyły się w ramach akcji „Lato w mieście 2023” dofinansowanej przez Miasto Racibórz.

- reklama -

Pracownia rzeźby Raciborskiego Centrum Kultury jest jedną z najbardziej popularnych wśród dzieci i młodzieży, choć jej zajęcia adresowane są do osób w każdym wieku. Działa nieprzerwanie od wielu lat w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego RCK pod twórczą opieką Katarzyny Baron-Roguli. W ramach pracowni wykonywane są formy przestrzenne w różnych technikach, m.in. małe formy z gliny, medale i medaliony, popiersia, instalacje przestrzenne czy narzuty gipsowe. Powstałe prace prezentowane są na wystawach, a wiele z nich zdobi korytarze budynków Raciborskiego Centrum Kultury.

W ramach zajęć wakacyjnych zaproszono dzieci do udziału w dwudniowych warsztatach rzeźby w glinie. Glina jako materiał miękki i stosunkowo łatwy w obróbce pozwala na swobodne formowanie niedużych form plastycznych. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zaznajomić się z podstawowymi technikami obróbki gliny i pod czujnym okiem instruktorki stworzyć swoje własne rzeźby.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj