Prezydent Polowy podczepia się pod cudze sukcesy

billboard dariusz polowy raciborz
Fot. arch. red.

– Czy przystoi prezydentowi miasta dopuszczać się takich manipulacji… Czy nie ma swoich inwestycji i sukcesów, którymi mógłby się pochwalić przed wyborami? – piszą do redakcji radni opozycji.

Radni Powiatowi Razem dla Ziemi Raciborskiej oraz Platformy Obywatelskiej zwracają uwagę na działania prezydenta Raciborza Dariusza Polowego, których ich zdaniem manipuluje i w „Informatorze o inwestycjach rządowych w mieście” informuje o inwestycjach przeprowadzanych przez Powiat Raciborski. Chodzi m.in. o przebudowy dróg powiatowych czy adaptację budynku Słodowni i modernizację Domu Książęcego na Zamku Piastowskim. Pojawiła się tam również modernizacja stadionu zakończona przez byłego włodarza.  – Przywykliśmy już, że prezydent promuje się przy każdej okazji, dając twarz zaproszeniu na targ staroci czy też informując z banera, że PKP rozpoczęło remont dworca. Czy jednak prezydent miasta nie ma swoich inwestycji i sukcesów, którymi mógłby się pochwalić przed wyborami? – piszą radni.

- reklama -

Poniżej pełna treść listu.

Panie Prezydencie – #da_się podczepić, ale czy wypada?

W czasie wakacyjnych spacerów po mieście nie sposób nie zauważyć nowej kampanii medialnej prezydenta Polowego pod nazwą „Informator o inwestycjach rządowych w mieście”. Dopisek „Sprawdź sam” skusił nas, aby sprawdzić, co rzeczywiście znajdziemy we wspomnianym informatorze „INWESTYCJEwRACIBORZU.pl”. Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy dostrzegliśmy tam szereg inwestycji, które z miastem Racibórz, zarówno pod względem miejsca jak i kompetencji samorządowej, nie mając NIC wspólnego. Twórca wykazu „zaadoptował” na przykład inwestycje Powiatu Raciborskiego takie jak: przebudowa drogi powiatowej Lekartów – Pietrowice Wielkie (wartość inwestycji 15 mln zł), przebudowa drogi powiatowej nr 3546S w Babicach (2 mln zł). Można by złośliwie zapytać, czy prezydent, przesuwając granice miasta od Lekartowa po Babice, tak realizuje swoją obietnicę wyborczą i Racibórz jest już wielki?

W wykazie umieszczono również Adaptację budynku Słodowni i modernizację Domu Książęcego na Zamku Piastowskim w Raciborzu, który znajduje się co prawda w Raciborzu, ale jest także inwestycją powiatu, na którą samorząd powiatowy wydatkuje 3,248 mln złotych środków własnych oraz niemałym wysiłkiem pozyskał dotację w kwocie 17 820 000 zł. Kuriozalność wykazu dopełnia fakt, iż można w nim znaleźć inwestycję, która została rozpoczęta i zakończona przez byłego prezydenta Raciborza, mocno krytykowanego przez dzisiejszego włodarza – Modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy OSiR, dotacja i umowa podpisana w 2016 roku za kadencji prezydenta Mirosława Lenka.

Nasuwają się takie pytania, panie prezydencie Polowy – #da_się podczepić pod cudze sukcesy, #da_się pstryknąć zdjęcie pod nieswoją inwestycją, #da_się wcisnąć mieszkańcom wszystko, żeby osiągnąć efekt wyborczy?

#Da_się…, ale czy przystoi prezydentowi miasta dopuszczać się takich manipulacji? Czy wiceminister Jabłoński ma świadomość, że współuczestniczy w tym procederze, bo on również widnieje na zdjęciach reklamujących „raciborskie” inwestycje wsparte przez rząd (tego ostatniego faktu nie kwestionujemy)?

Przywykliśmy już, że prezydent promuje się przy każdej okazji dając twarz zaproszeniu na targ staroci czy też informując z banera, że PKP rozpoczęło remont dworca. Czy jednak prezydent miasta nie ma swoich inwestycji i sukcesów, którymi mógłby się pochwalić przed wyborami?

Panie prezydencie, znamy człowieka, który wyremontował ostatnio dom w Raciborzu, proszę pójść na całość i ten remont też sobie dopisać do listy „raciborskich” inwestycji, wiarygodność wykazu nic na tym nie straci.

Radni Powiatowi Razem dla Ziemi Raciborskiej oraz Platformy Obywatelskiej

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj