Młodzi tenisiści trenowali z OSiR-em i TKKF Rafako [ZDJĘCIA]

tenis osir rafako
Młodzi tenisiści trenowali z OSiR-em i TKKF Rafako

Młodzi przyszli tenisiści z zainteresowaniem słuchali instruktora, a następnie wykonywali ćwiczenia.

16 sierpnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu we współpracy z TKKF Rafako zorganizował warsztaty tenisowe dla dzieci i młodzieży. Młodzi przyszli tenisiści z zainteresowaniem słuchali instruktora, a następnie wykonywali ćwiczenia. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, że droga do sukcesu prowadzi przez podstawy po wielokrotne treningi i powinni trenować 10 godzin tygodniowo. Ponadto przeprowadzono następujące konkurencje: skakanka, rzuty kółkiem ringo, rzuty piłkarskie, ćwiczenia zwinnościowe, „sadzenie grzybów” aż do prawidłowych chwytów rakiety i podstawowych zagrań: serwis, forhend, bekhend, wolej, półwolej, smecz, skrót, lob oraz slice.

- reklama -

Najlepszymi uczestnikami zostali Nina Kieś, Antek Kotlarz i Daniel Moczulski. Najmłodszymi uczestnikami byli z kolei Kamil Moczulski i Oskar Strzelczyk mający zaledwie 5 lat. Kolejne miejsca zajęły Laura Strzelczyk i Lilianna Lubsczyk. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Zajęcia przeprowadził Henryk Swoboda.

Komu nie udało się uczestniczyć podczas warsztatów tenisowych organizowanych w ramach akcji „Lato w mieście”, nie musi się martwić ponieważ jesienią planowane są kolejne zajęcia.

fot. OSiR
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj